VI üleriigiline Koidula ETLUSKONKURSS täiskasvanutele 7. veebruaril kell 14.00

 VÕRUS  Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L. Koidula ja Võrumaaga seotud autori looming

Teated ja registreerimine: Aimi Hollo 56297242 Aimi.Hollo@wi.ee

VI Üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

2020. a. möödub 155 aastat Lydia Koidula luuledebüüdist ajalehes Eesti Postimees, kus luuletus Koddo (Meil aiaäärne tänavas) ilmus nimemärgi „L“ all. Väärikaks Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeval, 14. märtsil 2020. a. Pärnu muuseumis.

Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori avaldatud looming. Konkursi korraldajad on Koidula muuseum ja Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing ning patrooniks on Doris Kareva.  Auhinnafondi toetavad Kultuurkapital, Pärnu linn, kirjanikemuuseumid ja mitmed Eesti teatrid.

Finaalvõistlusele sõelutakse parimad kirjanikemuuseumides.

 VÕRUS Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis

Reedel, 7. veebruaril kell 14

L. Koidula ja Võrumaaga seotud autori looming               

Teated: Aimi Hollo 56297242 Aimi.Hollo@wi.ee

 Lisainfo:   Elmar Trink  5286522 elmar.trink@pernau.ee

Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid
Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing