Juulis, augustis ja septembris K-P 10-18 on Kreutzwaldi muuseumis avatud seto käsitöömeistri ja jutuvestja Terje Lillmaa heegelpitside näitus „101 nõelapatja“.

Terje Lillmaa

Sündisin 28.02.1970. aastal Petseri linnas.

Lapsena veetsin suved ja koolivaheajad Setomaal vanaema juures. Vanaema Mahti Rannula pajatas lugusid tööd tehes ja puhates. Erilised hetked olid need, kui lugusid jutustati käsitööd tehes või albumit sirvides.

Juba väikesest peale lummas mind pitside ilu. Vanaema näitas ette esimesed käsitöövõtted ning edasi avastasin mustrite keele omal käel. Lõngad ja niidid käsitöökorvist said viimseni heegeldatud.  Tallinna Pedagoogikakoolis õppides heegeldasin linikuid ja käterätikutele äärepitse.

Alates 1989. aastast elan Obinitsas, töötasin koolis ja muuseumis ning ikka on mind köitnud pitside keerukad mustrid. Ilmunud on kolm heegelpitside raamatut ja üks muinasjuttude raamat. Muinasjutulised pitsid said 2019. aasta augustis nõelapatjadeks, mida on kokku 101. Sügav armastus hästi tehtud käsitöö vastu on mind saatnud lapsest saati. Olen uhke oma seto juurte ja tublide käsitöömeistritest vanaemade Mahti Rannula ja Aleksandra Mäeotsa üle, kellelt sain käsitööpisiku.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing