Video „Eesti rahva ennemuistsed jutud“ jõuab eesti keele e-tundi

Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu ettevõtmises „Tähtteoste kiirkursus“  tutvustab Kreutzwaldi muuseum mänguliste animeeritud videote kaudu „Eesti rahva ennemuistseid jutte“ ja võrukeelset pilteepost „Kalõvipoig“.

Kirjastus Avita lisab „Eesti rahva ennemuistsete juttude“ video ka oma õppematerjali „Eesti keel 4. klassile. E-tund“ juurde.

„Tähtteoste kiirkursus“: kirjandusklassika digiajastus

 

„Tähtteoste kiirkursusel“ antakse animeeritud klippidega lühiülevaade meie klassikute tippteostest ja juhitakse tähelepanu vähetuntud, kuid olulistele teostele. „Tähtteoste kiirkursuse“ idee sündis soovist tuua kirjandusklassika digiajastusse, aga mitte ainult digiteeritud tekstina, vaid juba koos taustainfo, tõlgenduste ja köitva visuaaliga (Maarja Vaino). Tegemist on kirjanike muuseumide koostööprojektiga, milles osales 11 muuseumi. Vaatluse all on 19 kirjandusteost.

Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseum valis tuntud teoseks „Eesti rahva ennemuistsed jutud“ ja vähetuntud teoseks võrukeelse pilteepose „Kalõvipoig/Kalevipoeg“. Videos kõlab Urmas Kalla esituses „Künnülaul“ „Kalõvipuja“ kaheksandast loost. Võimalus laulu kuulamise ajal teksti jälgida teeb võru keele kõigile paremini mõistetavaks ja äratab huvi ka ise pilteepost lugeda:

http://www.kirjanikemuuseumid.ee/kiirkursus/fr.-r.-kreutzwaldi-kalevipoeg-voru-keeles

 

Tähtteoste videod on hea lisamaterjal koolitundidesse.

www.kirjanikemuuseumid.ee 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing