Emakeelepäev koos Kreutzwaldi muinasjutuga

lisatud 1 märts, 2021

Ühe esimese eestikeelse kirjaniku Kristjan Jaak Petersoni (1801–1822) auks tähistatakse emakeelepäeva Eestis tema sünniaastapäeval 14. märtsil. Tema ood „Kuu“ on kujunenud ülistuslauluks eesti keelele:

Kas siis selle maa keel

laulutuules ei või

taevani tõustes üles

igavikku omale otsida?   

Samavõrd sobib emakeelepäeva Kreutzwaldi muinasjutt, sest eestikeelse kirjasõna ühe aluskivi „Eesti rahva ennemuistsete juttude“ ilmumisest saab tänavu 155 aastat. Muuseumid on külastajatele küll suletud, aga miks mitte tähistada emakeelepäeva seekord kodus just mõnd Kreutzwaldi muinasjuttu lugedes.

 

(veel …)


Huvitav ese.

lisatud 1 märts, 2021

„Koer“, kes läks Kreutzwaldi juurest Kadriorgu

Kreutzwaldi muuseumi kogus on väike malmist „Koer“ („Hispaania hurt“). Ese on saadud Kreutzwaldi Mälestuse Jäädvustamise Seltsi kaudu ja ostetud Kreutzwaldi tütretütrelt Alice Blumbergilt 16. aprillil 1930. Nüüd on „Koer“ läinud mõneks ajaks Kadriorgu.

 

 

 

 

 

 

 

(veel …)


Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum – 80

lisatud 25 jaanuar, 2021

10. veebruaril tähistab Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum sünnipäeva. Vanim Eesti kirjanikumuuseum asutati 80 aastat tagasi. Muuseum asub Kreutzwaldi kunagises Võru-kodus (1833–1877). Külastajatele neljas hoones avatud näitused võimaldavad tutvuda Lauluisa elu ja loominguga süvitsi.

(veel …)


Köitetööde töötuba „KINGITUS SÕBRAPÄEVAKS“

lisatud 25 jaanuar, 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sõbrapäeva eel kutsume huvilisi köitmise töötuppa, et valmistada ise omanäoliste kaantega märkmik või märkmeplokk kingituseks sõbrale või endale. Vajalikud töövahendid ja materjalid on kohapeal olemas. Töötuba kestab kolm-neli tundi. Osalustasu on 5 eurot. Osalejate arv on piiratud, seetõttu on vajalik eelregistreerimine e-kirjaga marika.sepp@wi.ee või tel 5192 8199.

(veel …)


6.-9. jaanuaril 2021 muinasjututunnid muuseumis

lisatud 4 jaanuar, 2021


Arhiiv

Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid
Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing