Muinasjututund PÕHJA KONN

Avaldatud: 1. märts 2023


Käsitööd Kreutzwaldi kodus

Avaldatud: 1. märts 2023

Kreutzwaldi muuseumis on valminud uus haridusprogramm „Käsitööd Kreutzwaldi kodus“, mis aitab naiste käsitööna valminud esemete kaudu tütarlastele pärandkultuuri traditsioone tutvustada. Eesmärk on äratada huvi esivanemate käsitööoskuste ja ka iseloomise vastu, samuti arendada ilutunnet ja maitsemeelt.

(veel …)


Kirjanike muuseumidelt lauakalender

Avaldatud: 1. märts 2023

Eesti kirjanike muuseumidel on kavas koostada lauakalender, kus igale kalendripäevale lisatakse tsitaat ühelt eesti kirjanikult. Meil on võimalus lasta kõnelda Kreutzwaldil. Eesmärk on näidata, kui tänapäevaselt kõlab Kreutzwaldi sõnum. Kui kellelgi on välja pakkuda olulisi ja uudselt kõlavaid Kreutzwaldi mõtteid, mis on pärit „Kalevipojast/Kalõvipujast“, „Eesti rahva ennemuistsetest juttudest“, artiklitest või kirjavahetusest, siis tuleks need saata 20. märtsiks e-posti aadressil Aimi.Hollo@ wi.ee.

(veel …)


Reisikirjakonkurss

Avaldatud: 10. veebruar 2023

Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum ja Võru Kreutzwaldi Kool kutsuvad põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi osalema reisikirja kirjutamise konkursil. Reisikiri peab põhinema Fr. R. Kreutzwaldi loomingul, on eelistatult minavormis ja vastab reisikirja nõuetele. Kiri võib olla vormistatud nii proosas kui ka luules. Parimatele kirjutajatele jagub ka auhindu.
Kirju oodatakse käsitsi kirjutatuna või prindituna 24. veebruariks ümbrikus aadressil: Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum, Kreutzwaldi 31, 65609 Võru.

(veel …)


IX Koidula luulekonkurss

Avaldatud: 30. jaanuar 2023

Kreutzwaldi muuseumis toimub 10. veebruaril kell 14 Lydia Koidula luulekonkursi eelvoor, kuhu oodatakse täiskasvanud etlejaid. Konkursist osavõtja peaks olema vähemalt gümnaasiumiealine. Esitada tuleb kaks luuletust, millest üks on Koidula luuletus ja teine Vana-Võromaaga seotud luuletaja looming. Esinemine võiks mahtuda seitsme minuti sisse. Parimad esinejad saadetakse Pärnus Koidula muuseumis toimuvale finaalvõistlusele (11.03.2023). Registreerimine: Aimi Hollo, tel 5629 7242, Aimi.Hollo@wi.ee.


Arhiiv

Broneeri külastus

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid
Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing