30.-31. juuli 2022 Võru Lastefestivali teatrietendused Kreutzwaldi muuseumi õues:

Avaldatud: 20. juuli 2022

Teatribussi etendus „Pahupidi päev“
30. juulil kell 12.00  
ja 
31. juulil kell 12.00

Kaheksa-aastane Martin sõidab suvevaheajaks maale vanaema ja vanaisa juurde. Kõik võiks ju olla igati vahva, sest maal on loomad ja linnud, seal saab ujuda ja vabalt ringi joosta, aga Martinil on üks suur probleem. Tal on nimelt väga igav!
Igavusel on aga oma võlu, sest just igavus paneb Martini välja mõtlema vapustavaid fantaasiamänge, mis viivad teda koos sõber Tömbiga nii kaugetele planeetidele, vee alla kui ka vanaisa vana traktoriga õunaraksu.
Kes on Tömp, millised probleemid tuleb lahendada kaugetel planeetidel ja kas õunaraksus näpatud õuntest ka pannkoogimoosi saab, selgub teatris.

Autor/lavastaja: Marko Mäesaar
Kunstnik: Maarja Meeru (Teater Vanemuine)
Valguskunstnik: Tauri D. Kötsi
Helilooja: Andres Vago
Osades: Martin Tikk, Andres Vago, Marko Mäesaar

Vanusele alates 4+ ja noorem kooliiga
Kestus 45 min.
Sissepääs festivali käepaelaga või piletiga. Pileti hind 5 €.

* * *

Eesti Lasteteatri etendus „Kadunud kuningas“
30. juulil kell 14.00

Uhke kuningas on liiga edev, et päriselu näha. Pääsemine laevaõnnetusest toob ta uuesti kahe jalaga maa peale. Kas lugu lõppeb õnnelikult? Laste lood on ju ikka õnneliku lõpuga.

Teksti autor ja lavastaja: Donald Tomberg
Muusika: Indrek Kruusimaa
Mängivad: Indrek Kruusimaa ja Horre Saluste

Vanusele 3+ ja noorem kooliiga
Kestus 30 min.
Sissepääs festivali käepaelaga või piletiga. Pileti hind 3 €.

* * *

Eesti Lasteteatri etendus „Seitsme maa ja mere taga“
31. juulil kell 14.00

Lugu, mille lihtne ülesehitus ja temaatika sobivad nii suurele kui ka väikesele vaatajale. Printsessi juurde saabub korraga kaks kosilast. Kuidas olukorrast välja tulla? Lahendus asub aga kaugel seitsme maa ja mere taga. Palju muusikat ja publikuga suhtlemist.

Lavastatud ühistööna

Kostüümid: Jana Wolke
Lavakujundus: Pilvi Pallas
Näitlejad: Horre Saluste ja Indrek Kruusimaa

Kestus 30 min.
Sissepääs festivali käepaelaga või piletiga. Pileti hind 3 €.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NB! Teatrihoovis saab vaadata teatrietendusi ja lüüa kaasa ka Võru Instituudi põnevates töötubades ning tegevustes!


Kirjandustänav Katariinast Kreutzwaldini

Avaldatud: 15. juuli 2022

19. augustil kella 10–17 on huvilised oodatud Võru kirjandustänavale, mis kulgeb Katariina kujust Kreutzwaldi monumendini. Üheks päevaks avatud uulitsal jagub kirjandusega köidetud elamusi ja tegemisi nii noortele kui ka vanadele. Võru linn rajati Katariina II käsul 1784. aastal. Tema kuju (Jaak Soans, 2013) juurest algab allee, mis viib Kreutzwaldi monumendini (Amandus Adamson, 1926). Võrule kirjanduslinnana laduski oma loominguga vundamendi Kreutzwald.

(veel …)


Muuseum ootab täiendust

Avaldatud: 30. juuni 2022

Fr. R. Kreutzwaldi muuseumi arhiiv, mis sisaldab ka Lauluisa teoste väljaandeid, ootab täiendamist. Kuigi aastate jooksul on ilmunud teoseid hoolsalt silmas peetud ja püsiekspositsioonis on esindatud Kreutzwaldi looming 20 keeles, avastame aeg-ajalt ikka väljaandeid, mis meil puuduvad. Oleme tänulikud, kui keegi leiab oma raamatute hulgast meile väärtusliku trükise ja selle muuseumi püsinäitusele toob.

(veel …)


Kalevipoja jälgedes

Avaldatud: 30. juuni 2022

Üleinimliku jõuga olendid on levinud paljude rahvaste mütoloogias. Eestis on seesugustest kangelastest tuntuim Kalevipoeg. Rahvuseepose ilmumisest saadik on proovitud kindlaks teha Kalevipoja tegevuspaiku päris maailmas. Vaadates Kalevipojaga seotud teadete päritolu eesti rahvaluule arhiivis, selgub, et eriti tuntud on Kalevipoja-lood läänepoolsel Virumaal ja ajaloolisel Põhja-Tartumaal. Mõned Kalevipojaga seotud muistendid on üles kirjutatud ka Võrumaalt.
(Postimees, 28.05.2022)

 

(veel …)


Festival Lauluisa juures

Avaldatud: 28. juuni 2022

7.–10. juulini peetakse XXVII Võru pärimustantsufestivali, tänavu pealkirja all „Vana moodu perrä“. Piduliku avalöögi saab festival 8. juulil kell 16 pargis Fr. R. Kreutzwaldi mälestussamba juures. Kogu festivali jooksul jagub ettevõtmisi ka Lauluisa muuseumi. Olete oodatud neist osa saama!

(veel …)


Arhiiv

Broneeri külastus

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid
Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing