1. detsembril lõppes Kreutzwaldi muuseumi ja Võru Kreutzwaldi Kooli tänupostkaartide konkurss, millega tehti kummardus Lauluisale tema 220. sünniaastapäeval. Võistlusele saadeti ligi sada tööd viiest maakonnast. See näitab, et Kreutzwaldi looming kõnetab lugejaid ka praegu, 21. sajandil. Väljapanekut valitud töödest näeb Kreutzwaldi muuseumis.

Konkursist osavõtjate seas olid Tallinna Reaalkooli, Taru Hansa Kooli, Tartu Erakooli ProTERA, Türi Põhikooli, Saverna Põhikooli ja Võru Kreutzwaldi Kooli õpilased.

Kõige rohkem töid tuli 7. ja 9. klassi õpilastelt. Osavõtjad kasutasid tänu edastamiseks eri viise: oli arvutil vormistatud ja kujundatud, aga ka käsitsi kirjutatud kaarte, oli nii luule- kui ka proosavormis väljendatud tänusõnu.

Žürii tõstis esile paremaid ja omanäolisemaid töid nii sisu kui ka kujunduse poolest, aga eraldi esikohti välja ei antud. Kõigi tunnustuse saajatega võetakse ühendust ning nende nimed avaldatakse Võru Kreutzwaldi Kooli kodulehel. Määrati ka kaks eripreemiat – Võru Instituudilt  ja Kreutzwaldi muuseumilt. Ettevõtmist toetas lisaks konkursi korraldajatele Võrumaa Arenduskeskus.

Järgnevate tööde autorid: Sebastian Org (Tartu Erakool ProTERA); Elo Pällin (Tartu Erakool ProTERA); Aaron Mattias Pani (Tartu Erakool ProTERA) ja  Anita Grace Pedask (Võru Kreutzwaldi Kool).

 

     


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing