Muuseumi kunstikogu täienes kahe Joann Voldemar Saarniidu omapärase siiditrükis Kalevipoja-ainelise tööga. Ühel neist on kujutatud Kalevipoega kündmas ja teisel on Kalevipoeg Soomes sepa juures mõõka proovimas. Tööd on valminud sõjaeelsel ajal. Andmete puudumise ja halva seisundi tõttu jäeti need omal ajal dateerimata ja muuseumi käsikogus arvele võtmata.

 

 

Kalevipoja-aineliste tööde autor on maalikunstnik ja graafik Joann Voldemar Saarniit (1909–1984) (Voldemar-Johan, ka Johannes Woldemar).

Ta lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli 1932. aastal dekoratsioonimaali erialal. Põgenes 1944. aastal Soome, 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajana ning pidas oma maali- ja rakenduskunstistuudiot. On maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone, graafikas viljelnud peamiselt siiditrükieksliibrist.

Tööd on arvatavasti valminud õpingute ajal Riigi Kunsttööstuskoolis või hiljem. Halva seisundi tõttu jäeti need omal ajal dateerimata ja muuseumi käsikogus arvele võtmata. Üheks tööde kõrvalejätmise põhjuseks ja huvi puudumiseks nende vastu võis olla ka kunstniku põgenemine läände.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Videod

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing