15. juunil kell 12 avatakse muuseumi teemajas käsitöönäitus, kus on väljas Räpina Aianduskoolis tekstiilkäsitöö eriala lõpetanud Tiina Bahmatševi tikitud, heegeldatud ja kootud näputööd. Tema käsitööna valminud mäng „Trips, traps, trull“ pälvis hiljaaegu tunnustust ka käsitöökonkursil „Latsõlik ja lustilinõ“.

Meistri lugu:

Olen põline võrukas. Lapsepõlv ja algkooliaastad möödusid vanaema juures Vastseliina lähedal Variku talus. Hiljem olen elanud Võru linnas ning viimased kümme aastat linna lähedal Pangi talus. Käsitööd olen armastanud lapsest peale. Emapoolses suguvõsas olid paljud suured käsitööoskajad, vanatädi oli Uku meister. Eredalt on meeles, kuidas külanaised tulid vanaema juurde kokku. Seal jagati kogemusi, õpiti uusi töövõtteid ning kooti kangastelgedel. Kõik eluks tarvilikud tekstiilid tehti talus ise, seda kinnitavad säilinud esemed: voodipesu, käterätikud, laudlinad.

Kooli- ja linnaelu perioodil tegelesin hoogsalt kehakultuuriga ja vajaduspõhiselt õmblesin, heegeldasin, tikkisin. Mulle meeldib ka taaskasutus, mis võimaldab loovat lähenemist.

Imeline juhus viis mind taas kokku vanaema talu kangastelgedega, mis pärinevad 1930ndatest. Kulus õige mitu aastat, kui küpses mõte vahetada müügitöö käsitöötegemise vastu. Nüüd olen oma kangakudumistee alguses, lummatud värvidest, mustritest, kirjade rohkusest ja nende kombinatsioonidest.

Tiina Bahmatšev
Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi aednik


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing