Muuseum vaatab tagasi tehtule ja tegijatele

Avaldatud: 30. mai 2024

(veel …)

Näitus „Kalevipoja ilmaring“

Avaldatud: 17. september 2023

Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis on alates oktoobrist avatud Silver Vahtre graafiliste tööde näitus „Kalevipoja ilmaring“. Sari on valminud aastatel 1998–2000. Tekstide autor on Lauri Vahtre.

(veel …)


Kreutzwaldi päevapildid näitusel

Avaldatud: 27. juuli 2023

Lauluisa muuseumis on avatud näitus „Doktor Kreutzwaldi visiitportreed. Päevapildistusi Kreutzwaldist ja tema ajast“, kus esimest korda on väljas kõik Kreutzwaldist tehtud fotod. Kooskõla, mille näituse koostaja Ago Ruus on saavutanud, kõnetab vaatajat, kes maldab olla koos Lauluisaga ning avastada enda jaoks uut nii mõneski varem nähtud pildis. Kreutzwaldiga algab ka Eesti fotograafia ajalugu.

(veel …)


Meisterlik näputöö teemajas

Avaldatud: 26. mai 2023

15. juunil kell 12 avatakse muuseumi teemajas käsitöönäitus, kus on väljas Räpina Aianduskoolis tekstiilkäsitöö eriala lõpetanud Tiina Bahmatševi tikitud, heegeldatud ja kootud näputööd. Tema käsitööna valminud mäng „Trips, traps, trull“ pälvis hiljaaegu tunnustust ka käsitöökonkursil „Latsõlik ja lustilinõ“.

(veel …)


Kreutzwaldi muuseumi teemajas avatud näitus

Avaldatud: 9. mai 2023


Näitus „Kreutzwald 220“

Avaldatud: 26. aprill 2023

Muuseumi aidahoones saab alates muuseumiööst vaadata uut näitust, mis tutvustab Kreutzwaldi sünniaastapäevade tähistamist läbi aja. Väljapanekut ilmestavad arvukad fotod ja arhiivimaterjal.

(veel …)


Päevapildistusi Kreutzwaldist

Avaldatud: 28. detsember 2022

Lauluisa muuseumis on avatud näitus „Doktor Kreutzwaldi visiitportreed. Päevapildistusi Kreutzwaldist ja tema ajast“, kus esmakordselt on väljas kõik Fr. R. Kreutzwaldist tehtud fotod. Kooskõla, mille näituse koostaja Ago Ruus on saavutanud, kõnetab vaatajat, kes maldab olla koos Kreutzwaldiga ning avastada enda jaoks uut nii mõneski varem nähtud pildis. Kreutzwaldiga algab ka Eesti fotograafia ajalugu. Näitus jääb avatuks 2023. aasta detsembrini.

(veel …)


Näitus “Aleksander Krull 100”

Avaldatud: 26. september 2022


Ukrainakeelne „Kalevipoeg“

Avaldatud: 28. märts 2022

Muuseumi uus väljapanek tutvustab dokumentide, käsikirjade ja fotode kaudu Anfissa Räppot kui „Kalevipoja“ tõlkijat ukraina keelde. Ukrainakeelne „Kalevipoeg“ ilmus 1981. aastal Kiievis, illustreerijaks Sergi Jakutovõtš. Abielupaari, Ukraina revolutsionääri, kirjamehe ja haridustegelase Jaan Räppo ja Anfissa Räppo mälestuskivi asub Võrumaal Räpo külas.

 

(veel …)


Siidile maalitud Kalevipoeg

Avaldatud: 27. jaanuar 2022

Kreutzwaldi muuseumis on avatud näitus „Siidile maalitud Kalevipoeg“. Tööd on valminud 1930. aastatel siidimaalitehnikas, autoriks Richard Sööt ja Joann Voldemar Saarniit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(veel …)


Toomas Kuusingu piltide näitus

Avaldatud: 30. november 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kreutzwaldi muuseumis on huvilistele vaadata kunstnik Toomas Kuusingu võrukeelsele „Kalevipojale“ tehtud illustratsioonid. Eepose maailma avavad pildikeeles 26 omanäolist tööd.

(veel …)


Näitus “KALEVIPOEG”

Avaldatud: 30. juuli 2021


95 aastat Kreutzwaldi mälestussammast

Avaldatud: 26. aprill 2021

Tänavu möödub 95 aastat päevast, mil Tamula kaldal avati pidulikult dr. Fr. R. Kreutzwaldi mälestussammas, skulptoriks Amandus Adamson. Sündmuse meenutamiseks avatakse muuseumis näitus, mis kajastab samba valmimislugu alates esialgsest mõttest kuni restaureerimiseni 1987.–1988. aastal, mil sammas sai tänapäevase väljanägemise.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(veel …)


Huvitav ese.

Avaldatud: 1. märts 2021

„Koer“, kes läks Kreutzwaldi juurest Kadriorgu

Kreutzwaldi muuseumi kogus on väike malmist „Koer“ („Hispaania hurt“). Ese on saadud Kreutzwaldi Mälestuse Jäädvustamise Seltsi kaudu ja ostetud Kreutzwaldi tütretütrelt Alice Blumbergilt 16. aprillil 1930. Nüüd on „Koer“ läinud mõneks ajaks Kadriorgu.

 

 

 

 

 

 

 

(veel …)


Näitus “Proua Kreutzwaldi mustrid”

Avaldatud: 22. detsember 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Näitus „Proua Kreutzwaldi mustrid“ saab täiendust mustrites inspireeritud käsitöödega.

(veel …)


Näitus “Proua Kreutzwaldi mustrid”

Avaldatud: 23. oktoober 2020


TERJE LILLMAA heegelpitside näitus “101 NÕELAPATJA”

Avaldatud: 26. juuni 2020

Juulis, augustis ja septembris K-P 10-18 on Kreutzwaldi muuseumis avatud seto käsitöömeistri ja jutuvestja Terje Lillmaa heegelpitside näitus „101 nõelapatja“.

(veel …)


Jana Valge maalide ja raamatuillustratsioonide näitus

Avaldatud: 6. veebruar 2020

(veel …)


Näitus “Varakambri varjust”

Avaldatud: 13. jaanuar 2020

Avatud on näitus “Varakambri varjust“, kus saab näha Kreutzwaldi muuseumi staareset.  “Staarese” on kirjanike muuseumide ühisprojekt, mille raames on muuseum valinud välja ühe eseme- staari. Meie muuseumi tõeline staarese on lauluisa tütre pulmakingad.

Tule kirjanikule külla!

Vaata STAARESEMED kirjanikemuuseumides http://www.kirjanikemuuseumid.ee

(veel …)


“MINO VÕROMAA” illustratsiooninäitus

Avaldatud: 6. november 2019

Joosep Sepa illustratsioonide näitus võrukeelsete juttude kogumikule “Mino Võromaa 30”


Broneeri külastus

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid
Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing