Kreutzwaldi muuseumi kogu on saanud täiendust: korporatsiooni Vironia vilistlaskogu esimees Marek Miil andis muuseumile kaks huvitavat fotot koos selgitava infoga.

Reet Bender, kultuuriloolane ja tõlkija teatas aga oma uurimustöö tulemusena Kreutzwaldi tütretütre Alice Blumbergi surmaaja ja -koha, mis seni polnud muuseumile teada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koporatsioon Vironia vapisaal Riias ühes Kreutzwaldi büstiga, 1910.
Saadud Vironia vilistlaskogu esimehelt Marek Miililt.

Korp! Vironia vilistlaskogu esimehe Marek Miili andmetel peeti korporatsioonis Kreutzwaldist väga lugu.

1900. aastal Riias asutatud eesti vanimas meestudengeid ühendavas korporatsioonis Vironia praktiseeriti „Kalevipoja“ lugemist. Samuti eksponeeriti korp! Vironia vapisaalis Riias Kreutzwaldi büsti, millest Marek Miil saatis muuseumile ka foto. Foto on praeguseks lisatud muuseumi aidas avatud näitusele „Kreutzwaldi mälestussammas 95“. Vironia Riia konvendis tehtud fotol on sama büst, mis asub praegu Eesti Rahva Muuseumis.

Teiseks saatis Marek Miil Kreutzwaldi muuseumile koopia pliiatsijoonistusest, mille originaal kuulub korporatsioonile Vironia. Joonistus on tehtud E. v. Eggerti ateljees umbes 1850 valminud foto põhjal korp! Estonia vil! Friedrich Reinhold Kreutzwaldist. Joonistus jõudis Vironia kätte 1939. aastal, kui korporatsioon Estonia, mille liige Kreutzwald oli, annetas osa oma varasid Vironiale.

Muuseumi kogus oleval analoogsel fotol on allkiri: „See pilt on korp! Estonia 50. a. juubeli puhul 1871. a. tehtud koguülesvõttest väljavõetud.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reet Benderi kiri muuseumile infoga Alice Blumbergi surmaaja ja -koha kohta:

 

 

Sünniaeg on selles raamatus kahjuks küsitav. Muuseum toetub Blumbergide perekonnapiibli sissekandele, mis teatab Kreutzwaldi tütretütre Alice Blumbergi sünnist 20. märtsil 1867. aastal.

Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum tänab Marek Miili ja Reet Benderit huvitavate täienduste eest.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Videod

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing