Kreutzwaldi elumajas on kõigil külastajatel võimalik vaadata uut albumit, mis tutvustab Fr. R. Kreutzwaldi perekonda ja olulisi isikuid, kes aastatel 1833–1877 Kreutzwaldil Võrus külas käisid. Albumi on koostanud Aimi Hollo ja kujundanud muuseumi tegevusjuht Marika Sepp.

Kreutzwaldi perekonna kõrval on albumis kesksel kohal oma aja suurkujud: kirjanikud (E. Lönnrot, J. Krohn, L. Koidula), kunstnikud (J. Köler, H. E. Hartmann), teadlased (K. E. von Baer, F. J. Wiedemann), rahvusliku liikumise esindajad (J. Hurt, J. Adamson, H. Wühner), Õpetatud Eesti Seltsi liikmed (W. Schultz, E. Sachssendahl), sõbrad ja mõttekaaslased (H. Krümmer, T. Mühlenthal).

Kahjuks ei ole kõigist Kreutzwaldile olulistest kaasaegsetest fotot või maali säilinud. Nende hulka kuuluvad teiste hulgas Kreutzwaldi sõber Guido Reinhold von Liphart (1801–1842), kes oli Vastseliina mõisa omanik, ÕES-i liige, ja Victor Julius Stein (1841–1873), üks varasemaid eesti näitekirjanikke („Kivilinad ehk vangitornist taeva“, 1872) ja rahvaluulekogujaid.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing