Kooliteatrid tähistavad kultuuripärandi aastat

Kooliteatrite paljude huvitavate tegemiste hulgas on eriline koht suvistel kirjanduslikel teatriprojektidel, mis said alguse 1996. aastal, kui Eestimaa tähistas A. H. Tammsaare “Tõde ja õigus” I osa ilmumise 70. aastapäeva. Selle tähistamiseks tulid noored näitlejad kokku Vargamäele ja mängisid lugusid romaani I osast. Sealt sai suvise teatrikohtumise idee uut hoogu, miks mitte korraldada taolist üritust igal aastal. Nii see ongi jätkunud tänaseni. Igal aastal oleme tegelenud erinevate kirjanike loominguga.

Kuna käesolev aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks, siis on Fr. R. Kreutzwaldi looming kindlasti hea valik, millega tegeleda. Fr. R. Kreutzwaldi “Kalevipoeg”, rahvaluuleaineist töödeldud rahvuseepos, sai eesti rahvusliku kirjanduse nurgakiviks, rahvaluulele toetuvad ka “Eesti rahva ennemuistsed jutud”. Eesti kultuurielus on määrava tähtsusega ka tema viljakas kirjavahetus.

Kultuuripärandi aasta tähistamiseks mängib eesti kooliteater Fr. R. Kreutzwaldi loomingut reedel, 28. juunil kell 19.00 Võrus Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi hoovis. Kokku tuleb 11 kooliteatrit Eestimaa eri paikadest Võrust Hiiumaani. Noorte näitlejate suvine laager algab 26. juunil Võrus siis harjutatakse ja lihvitakse kodus ettevalmistatud katkendeid, mängitakse teatrimänge ja tutvutakse Fr. R. Kreutzwaldi elu ja loominguga. Õpilasi juhendab ja aitab etenduse tervikuks vormida lavastaja Tarmo Tagamets.

Tulge ja nautige ilusat sõna ja huvitavat teatrietendust 28. juunil kell 19 Dr Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi hoovis Kreutzwaldi 31, Võru

Etendus on tasuta!

Projekti toetavad:

Rahvakultuuri Keskus

Eesti Kultuurkapital

Eesti Harrastusteatrite Liit

Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum

Võru Keskklinna Kool

Kultuurimaja “Kannel”
Kultuuripärandi aasta 2013 www.parandiaasta.ee

Info: Maret Oomer 50 74926


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Videod

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing