2022. aastal toimub kaheksandat korda Lydia Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud etluskonkurss täiskasvanutele. Võrus toimub konkursi eelvoor neljapäeval, 10. veebruaril kell 14 Kreutzwaldi muuseumis. Osalejatelt oodatakse ühe Koidula ja ühe Vana-Võromaaga seotud autori luuletuse ettekandmist.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022. aastal toimub kaheksandat korda Lydia Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline etluskonkurss täiskasvanutele. Eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanute luule- ja etlushuvi, arendada etluskunsti nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ning anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund. Kõigi piirkondlike eelvoorude parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumi Pärnus.

Konkursist osavõtja peab olema vähemalt 16 aastat vana. Võru eelvoorus tuleb tal esitada kaks luuletust, millest üks peab olema Lydia Koidula ja teine mõne Vana-Võromaa autori loomingust. Esinemine võiks mahtuda 7 minuti sisse.

Konkursi patroon on luuletaja Doris Kareva, kes on ka üks etlejate hindajatest finaalvõistlusel. Ettevõtmist toetavad Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital ning korraldajad on Koidula muuseum ja Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing.

Eelsõelumised toimuvad kirjanike muuseumides veebruaris-märtsis. Võrus toimub konkursi eelvoor neljapäeval, 10. veebruaril kell 14 Kreutzwaldi muuseumis. Finaalvõistlus on 12. märtsil kell 12 Koidula muuseumis.

Lisainfo: http://www.kirjanikemuuseumid.ee

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing