2020. aastal 10.-13. septembrini toimuvate Muinsuskaitsepäevade peateema on haridus.

Öeldakse, et haridususk on oluline osa eestlaseks olemisest.

Kuid haridus ei piirdu kitsalt kooliharidusega. Teadmiste, oskuste ja töövõtete põlvest põlve edasi andmine on samuti oluline osa haridusest sõna laiemas tähenduses. Kuigi pärandtehnoloogiaid on nüüd võimalik õppida ka ülikoolis, on terve hulk traditsioone ja oskusi, mida saabki omandada vaid otse ja kohapealse meistri käest. Üks neist oskustest on raamatuköitmine, mida saab õppida Kreutzwaldi muuseumis.

Raamatuköitmine on eesti koolides pikaajaliste traditsioonidega. Võru Õpetajate Seminaris õpetati tulevastele kooliõpetajatele raamatuköitmist, mida nad said edasi anda oma õpilastele. Tänapäeval on nende oskuste õpetamine koolides hääbunud, ometi vääriks see taas au sisse tõstmist seetõttu, et kasvatab lugupidamist raamatu vastu, samuti arendab see töö täpsust, püsivust ja tähelepanu ning võimaldab oma raamatukogus olevaid raamatuid korras hoida ja vajadusel parandada.

10. septembril 10-14 toimub raamatuköitmise töövõtete ja töövahendite tutvustamine, näitus vanadest raamatutest ja muuseumi käsitöötoas tänapäeval valminud köidetest.

11. septembril 10-14 on huvilised oodatud praktilisse töötuppa, kus töö käigus valmib A6 formaadis märkmik.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing