28. ja 29. septembril kell 10 ja 13 saab Kreutzwaldi majamuuseumis tuttavaks toitudega, mida tehti Lauluisa eluajal tema kodus. Kavas on äraarvamismäng „Teravili“ ja räägitakse, mida rukkist, nisust, odrast ja kaerast teha saab. Kõlab muinasjutt „Vaeslapse käsikivi“.

Eelregistreerumine muuseumitundi: marika.sepp@wi.ee, tel 5192 8199. Muuseumitunnid mahuvad tänavuste muinsuskaitsepäevade katusteema „Elav pärand“ alla.

Eestis toimuvad muinsuskaitsepäevad sel aastal 28. septembrist 1. oktoobrini, kusjuures viimasel päeval tähistatakse ka 30 aasta möödumist Muinsuskaitseameti asutamisest. Üle-euroopaliste muinsuskaitsepäevade katusteemaga „Elav pärand“ juhitakse tähelepanu tavadele, teadmistele, oskustele ja kommetele, mis on osa nii ammusest kui tänapäevasest kultuuripärandist. Elavat ehk vaimset kultuuripärandit kannavad edasi inimesed ja kogukonnad, tänu kellele säilib ja areneb kultuuriline mitmekesisus ja loometegevus.

Tänavuse festivali kavast võib leida näiteks kohaliku kogukonna laulu-, tantsu- ja pillimängutraditsioone tutvustavaid töötube, ajaloolisi käsitööoskusi õpetavaid meistriklasse, põllumajandus- ja toidupärimust tutvustavaid loenguid, kangaste taastamise ja konserveerimise õpitube, ehituspärandist ja olulistest töövõtetest rääkivaid ekskursioone ja palju teisi elava Eesti kultuuripärandiga seotud kaasahaaravaid ja harivaid tegevusi.

Muinsuskaitsepäevad on kord aastas toimuv üle-eestiline festival, mille keskmes on meie rikas ja mitmekesine kultuuripärand. Ühe septembrikuise nädalavahetuse jooksul on avatud eriilmelised paigad ja toimuvad arvukad sündmused, mis pakuvad võimalust tutvuda nii kodukandi kui kaugemate paikade pärandi ja ajalooga ning kutsuvad kogetut mõtestama ja mõistma.

Muinsuskaitsepäevad on Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni ellu kutsutud ühisalgatus. Eestis sai muinsuskaitsepäevade traditsioon alguse 1993. aastal Eesti Muinsuskaitse Seltsi eestvedamisel. Alates 2015. aastast koordineerib Eestis muinsuskaitsepäevi Muinsuskaitseamet.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

  Soovin saada uudiskirja aadressile:

  Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.

  Videod

  Broneeri külastus

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid
  Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing