Eesti lipu päev Lauluisa muuseumis

Eesti lipu päeva 4. juunil tähistab Kreutzwaldi muuseum puude istutamisega. Huvilised on oodatud muuseumi kell 11. Kõneleb Võru Instituudi direktor Ivari Padar ja saab vaadata ka näitust „Eesti kirjandusmaastik“. Eesti lipu sünd on seotud „Kalevipoja“ õhtute ja Eesti Üliõpilasseltsi asutamisega.
„Kalevipoja“ õhtud
Tartus toimub esimene „Kalevipoja õhtu“ 7.04/26.03.1870. Seda päeva peetakse Eesti Üliõpilaste Seltsi asutamispäevaks. Eesti üliõpilased Tartus (A. Kurrikoff, H. Treffner, H. Rosenthal, M. Wühner) hakkavad korraldama iganädalasi koosviibimisi „Kalevipoja“ lugemiseks ja seletamiseks. „Kalevipoega“ kutsutakse selgitama Jakob Hurt, kes teeb seda suure põhjalikkuse ja rahvusliku orientatsiooniga. Arutatakse aktiivselt ka päevaprobleeme.
Seal osaleb ka Lydia Koidula, kes kutsub kirja teel Kreutzwaldi „selgitusi“ andma, sest isegi Hurt tunnistab: „Kõigest ilma tohtrihärra abita võimalik ei olevat õiget aru saada.“ 9. V 1870 Kreutzwald ütleb ära: „Vaimus tahan ma küll Teie ja „Kalevipoja“ uurijate ümber hõljuda, kuid kehalik seal viibimine pole olude sõlmitusel lubatud.“ 17. V 1870